October 9, 2022

Markley’nin Ateş Beyni: Veda My dostum

Bu yazı aşağıda sunuldu:

Ana sayfa vurguları,
Röportajlar ve sütunlar,
Ürün İncelemeleri

Wayne Markley

Wayne Markley

Son zamanlarda Marvel başlık listesini yavaş yavaş budamış ve bir dizi diziyi sona erdiriyor. Şu anda en iyisi çok sayıda başlık olduğunu ve hepsini destekleyecek kadar okuyucu olmadığını kabul eden ilk kişi olurdum. Market yerinde en çok müthiş kitaplar var, ancak bir kitleye sahip olmayan ve gerçekten yayınlanmak için hiçbir nedeni olmayan bir dizi kitap da var. Burada konuşacağım bazı başlıklar gerçekten mantıklı bir sonla ilgiliydi. Bazıları bence çok yakında sona erdi. Diğerleri sadece yanlış zamanda yanlış yerde olmanın kurbanlarıdır. Hem Marvel hem de DC’nin franchise’larını çok genişletmek için çok uğraşma konusunda bir sorunu olduğunu düşünüyorum. Sadece birkaç iyi kitap yapmak yerine, iyi bir lider kitabına sahip olurlar ve daha sonra bu lider kitabın tüm üyelerini franchise ederler. Ana kitabın (veya iki veya üç) gerçekten iyi olduğunu düşündüğüm yerlerde hem X-Men hem de Batman kitaplarına işaret ederdim, ancak yedi veya sekiz X-Men veya Batman ile ilgili başlıklara ihtiyaç yok . Arkasındaki finansal nedenleri anlıyorum, ama yaratıcı bir şekilde onun ücretini alıyor.

galaksinin gardiyanları

Brian Bendis yakın zamanda çok yıllı koşusunu Galaksinin Guardians’ına sardı. Tabii ki, Bendis’in ayrılmasıyla sona eren tüm kitaplar zaten yeni sayı olanlarla değiştirildi ve şu anda Gerry Duggan tarafından yazılan ana kitap, Galaksinin Guardians’ı öncekinden çok daha iyi bir kitap. Ben Bendis’in yazısının büyük bir hayranıyım, özellikle de Daredevil ve X-Men koşusu. Ayrıca, takımın Dünya’da mahsur olduğu koruyucularının son birkaç sayısının koşunun en iyisi olduğunu düşündüm. Bana göre kitap hiç gitmedi. Hiç ulaşamadığı her türlü potansiyele sahipti. Bence bu Bendis’in bir hedefi ve vizyonu olduğu bir durumdu, ancak muhtemelen ilk kez bu karakterlerle çalışmadı. Marvel, 2015 yılında tamamen farklı kampanyaları altında Guardians’ı yeniden başlattığında, eski Ben Grimm’i bu sonbaharda Bendis tarafından harika dörtün geri dönüşünü öngören okuyucuların zihninde tutmaya inandığım şeyde oyuncu kadrosuna bir şey eklediler. . (Bu sadece benim teorim, bunu destekleyecek hiçbir gerçekim yok). Ayrıca, X-Men hayranlarında çizim umuduyla Starlord için bir aşk ilgisi olarak Kitty Pryde’yi eklediler. Koşusunda sanatçılar biraz değişti, ancak Valerio Schiti bu koşunun çoğunu ele aldı. 2012-2015 tarihleri ​​arasında gerçekleşen Bendis’in Marvel Now kampanyası altında koşunun ilk yarısını toplayan üç hardoon var. Ayrıca Bendis (2015-2017) tarafından GOTG’nin en güncel koşusunu toplayan dört ticaret ciltsiz kitap da var.

Kara Panter ve Mürettebat

Kara Panter ve mürettebat henüz yapılmaz, bu yüzden teknik olarak burada olmamalı, ancak yarı yolda bitti ve Marvel kitabın altı ile bittiğini zaten açıkladı ve ayrıca kitabın bir ticaret koleksiyonunu açıkladılar. eylülde. Bu kitap Ta-Nehisi Coates ve Yona Harvey tarafından Butch Guice ve diğerleri tarafından sanatla yazılmıştır. Bu kitap, Coates’in Kara Panter unvanına eşlik eden bir başlık olarak geliştirilmiştir. Hikayeler Harlem ve ortak yıldız Storm, Luke Cage, Misty Knight ve Manifold’da yer alıyor. Başlık ve konsept, Christopher Priest’in mürettebat kavramının ilk ortaya çıktığı Kara Panter’deki koşusunun yönlerini bir kez daha alır. Bu güncellenmiş versiyonda bir kez daha Bulg Panter ve onun sokaklarda suçla mücadele ve yasayı bırakan arkadaşlarını bulduk. Bu çok iyi bir kitap, iyi yazılmış ve müthiş bir sanat ve çok sayıda başka Marvel kitabında bulamadığınız iyi bir his oldu. Ne yazık ki bu kitap kitabı devam ettirmek için yeterince büyük bir izleyici bulamadı, ancak yine de onu alıp neyi kaçırdığınızı görmek için zamanınız var.

Ay Şövalyesi

Moon Knight da yakın zamanda sarıldı ve bir kez daha bazı iniş ve çıkışları olan bir başlık. 2014 yılında yayınlanan ve Warren Ellis ve Art tarafından Declan Shalvey tarafından yazılmış olan karakterin mevcut versiyonuyla başlayalım. Bu harikaydı. 1970’lerde Moon Knight’ın köklerine saygı gösteren karakteri yeni bir şekilde ele aldı. Ellis karakteri tamamen yeniledi ve Shalvey’in muhteşem sanatıyla eğlenceli bir okuma yaptı. Onun koşusu sadece altı sayı sürdü. Onu çok iyi Brian Wood izledi, Greg Smallwood sanat işlerini devraldı. Wood ve Smallwood, Ellis’in müthiş sanatla yaratıcı ve yeni hikayelerle başladıklarına devam etti. Ayrıca 12. sayı ile ayrılan altı sayı için kaldılar. Cullen Bunn ve Ron Ackins bu diziyi #13-17 ile tamamladılar. Bunlar da iyi olsa da, ilk 12 sayı kadar iyi değildi. Daha sonra 2016’da Jeff Lemire kitabı yeni bir numarayla devraldı. Greg Smallwood sanata geri döndü ve ikisi geri dönebildiKitap Ellis’in aldığı seviyelere. Hikayeleri Moon Knight’ın psikolojisine çok daha fazlasını araştırdı ve zaman zaman en iyi tuhaftı, ancak tüm bu hikayeler işe yaradı. Bir süper kahraman kitabı değil, bir karakter çalışmasıydı. Son sonucuna kadar kitapla kaldılar. James Stokes 6-9 ve Smallwood sorunları 10-14 için geri döndü. Ellis’in Lemire aracılığıyla tam koşusu beş ticaret koleksiyonunda toplandı ve altı cilt bu sonbaharda.

Nova

Nova 1976 çünkü 1976’da geldi ve birkaç kez geldi çünkü o zaman. Marvel şimdi 2013’te yeniden başlatma Nova Richard Rider’dan Sam Alexander olarak değiştirildi. Yazar Jeph Loeb ve sanatçı Ed McGuinness, Sam Alexander adında daha genç ve çok daha saf bir Nova’yı yeniden başlatmak için güçlere katıldı, ancak Sam’in orijinal Nova’dan çok daha ilginç bir karakter olduğunu söylemeliyim. Yaratıcı ekipler sık ​​sık değişecekti, Zeb Wells, Paco Medina ve Carlo Barbieri, Loeb ve McGiuiness’in yerini aldı ve yerine Gerry Duggan, Medina ve David Baldeon geçti. Bu yaratıcı ekip, 31. sayı ile sonuçlanmasıyla kitapta kaldı. Bu, karakterin çok iyi bir koşusuydu ve gizli istila gibi bir dizi Marvel etkinliğine bağlandı ve bir noktada Nova bile bir Avenger’dı. Tam çalışma altı ticaret ciltsizinde bulunabilir. 2016’da Nova, bu sefer Sean Ryan ve Corry Smith’in yaratıcı ekibi ile bir kez daha yeni bir üstle yeniden başlatıldı (burada bir trend var mı?). Bu hikaye, Sam’in babasının geri döndüğünü gördü ve sadece 11 sorun yayınlamasına rağmen oldukça iyiydi. Sonunda, en son Nova serisi, bu kez Jeff Loveness ve Ramon Perez, orijinal Nova olan Richard Rider’ın geri dönüşünü ve bir kez daha iki Novas’ın hikayesini anlatan iyi bir küçük hikaye yayını gördü. Ama ne yazık ki, bu kitap sadece yedi sayı sürdü ve yakında bir ticaret koleksiyonu geliyor. Moon Knight’ta olduğu gibi, bence tüm koşunun okumaya değer, ama bana göre, Gerry Duggan sorunları göze çarpıyordu. Nova hala şampiyonların bir üyesi olarak, ama oldukça iyi olmasına rağmen, bu kitabın yakın gelecekte bu kitabın sonucu hakkında yazdığımı görünce şaşırmam.

Örümcek kadın

Örümcek Kadın, Marvel’in 2015 yılında yaptığı tüm yeni farklı itme Push’ların yeniden başlatılmasının bir parçası olan bir kitaptı. bununla gel. Çok eğlenceli bir hikaye olduğu ortaya çıkıyor. Kitap, çocuk yetiştirmenin doğum ve ağrıları ve zorlukları ile devam ediyor. Dennis Hopeless, mizah ve sıcaklıkla bağlanmış eğlenceli macera hikayelerini anlatabilir. Gerçekten müthiş bir eğlence anlaşması olduğu için bu başlık sonunu görmek üzücü. Tüm koşu Dennis Hopeless tarafından yazıldı ve ilk üçte ikisi Javier Rodriquez tarafından çizildi ve güzellerdi. Son üçte biri Veronica Fish tarafından çizildi. Bu eksiksiz destanı toplayan üç ticaret koleksiyonu var.

Bu onu bu zaman boyunca tamamlar. Son zamanlarda özlediğin şey neler oldu? Burada tartıştığım kitaplardan herhangi biri geri getirmeye değer mi? Çok erken bittiler mi? Ne düşünüyorsun? Duymak isterim. Mfbway@aol.com adresinden veya Wayne Markley’deki Facebook’ta (benim için Twitter Yok!) Burada yazılan her şey benim düşüncem ve Westfield Comics’in veya çalışanlarının düşüncelerini veya görüşlerini yansıtmıyor. Her zaman olduğu gibi…

Teşekkürler.