July 24, 2023

Altın Çağ Çağı’na

Altın Çağ’ın suç çizgi romanları iyi bir geri dönüş sağlayabilir mi yoksa sadece harika bir koleksiyon yapabilir mi? Böyle bir çizgi roman, Albert Feldstein tarafından yazılan 22 Suç Şekonları #22. Bu rezil çizgi roman ve kapağı yaratmak için altı kişilik bir EC sanat ekibi kullanıldı. Grup Craig, Crandall, Krigstein, Severin, Kamen ve Orlando’dan oluşuyordu. Bu çizgi roman şu anda Golden Age Comics’in (Gocollect) ilk 50’sinde yer alıyor. Sorun, bir kadının kopmuş kafasının ve kanlı bir baltanın acımasız bir resmini gösteriyor. Zaman için şok edici bir görüntüdü. Bu tür resimler ve 1950’lerde bazı politikacılar tarafından hiperbolik öfkeye yol açan yaşamdan daha büyük hayat örtüsü yazısı.

1954’te yayınlanan suç santralleri #22 olduğunda, dünya bugünden farklıydı. Tarihin Vale’sini 1950’lere geri götürelim. En büyük liderlerimizden biri “Başkan Dwight D. Eisenhower, komünizm üzerine domino teorisini iyi bir şekilde kurmuştu,“ Rock çevresinde Rock ”kaydedildi ve büyük bir hit oldu ve aşağılık senatör Joseph McCarthy, Amerika Birleşik Devletleri Ordusunu yumuşak olduğu için araştırmaya başladı. Komünizm üzerine ”(Wiki). Emin olmak için farklı bir zaman ve biri Hollywood’da sansür, çizgi roman ve siyasi yaşamla dolu.

Ne yazık ki, suç korkusu türü için zaman sona ermişti. Suç şüphelilerinin şöhreti #22, suç korkusu türünün sonunu heceleyecekti. 1954’te Senato, çocuk suçluluğu üzerine duruşmalar düzenledi ve Suç Şüphelileri #22’yi Senato soruşturması için korkunç bir pervane olarak kullandı. Bu duruşmalar sırasında Senatör Kefauver, Bill Gaines’i yayıncının EC çizgi romanlarını sorguladı, “İşte Mayıs ayınız. Bu, vücudundan kopmuş bir kadının kafasını tutan kanlı bir baltası olan bir adam gibi görünüyor. ” Senatör Kefauver, “Sizce bunun iyi bir tat olduğunu mu düşünüyorsun?” Diye devam etti. EC yayıncısı Gaines adroitly, “Evet, bir korku çizgi romanının kapağını yapıyorum” (Overstreet Guide 47. Baskı).

Amerika Çizgi Roman Dergisi Derneği (CMAA), bir hükümet yetkisinden önce çizgi romanlarını kendi kendine düzenleme kararı aldı. New York Sulh Hakimi Charles F. Murphy’yi CCA veya Çizgi Roman Kodu Otoritesi olacak olana başkanlık etmek için adını verdiler. Bu kod başarılı bir şekilde “suç ve korku çizgi romanlarında şiddet ve kanın tasvirlerinin yanı sıra iyi kız sanatının cinsel innuendo’yu” başarıyla yasakladı. Murphy’nin CCA kodu kısıtlayıcı bir liste oluşturdu: “korkunç, hoş olmayan, korkunç çizimler, vampirler, kurt adamlar, hortlaklar ve zombiler tasvir edilemedi. Ayrıca, çizgi romanlar başlıklarında “korku” veya “terör” kelimelerini kullanamadı. “Suç” kelimesinin kullanımı birçok kısıtlamaya tabidir ”(wiki). Önümüzdeki elli yıl boyunca komik sansür vardı.

Mad Magazine #24

EC’nin Suç-Borror Yayınlama Türü, kodun kısıtlamalarından sonra yokuş aşağı gitti. Bill Gaines’i çizgi roman kodunun geçerli olmadığı bir dergi başlığı altında MAD geliştirmeye zorladı. EC, Senato duruşmalarının serpilmesinden sansürden kaçınmak için formatı bir dergiye değiştirdi. MAD’in ilk sayısı Mad Dergisi #24 (1955). O kadar pahalı değil ve yaklaşık 113 $ (eBay) sınıfı çok iyi (5.0) çalışıyor. Bunun uzun vadeli bir spekülasyon oyunu olduğuna inanıyorum, bunu varlık türlerinin çeşitlendirmesi olarak düşünün. Bu, süper kahramanlar dışında farklı bir çizgi roman türüdür.

Suçun Altın Çağında rezil suç santralleri #22 üretti. Kesinlikle büyük bir tarihi değeri var, ama mevcut karlılığı nedir? Spekülasyona layık mı? Bir ham kopya eBay’de 1440 $ (1.8) için satılıyor. On iki gün önce CSS #22’nin bir kopyası da eBay’de 2000 $ (3.0) için satıldı. Bu, bazı şanslı sahibine bu çizgi romandan% 52.7 getiri sağladı. Bu konudaki alt sınıflar sadece 40 gün önce (GOCOLLECT) 1100 $ (1.0) için satıldı. Bu karlar başınızı temizlemek için yeterlidir. Evet, oraya gittim.

Suç Şüphelileri #22 ucuz değil. Bununla birlikte, bu suç çizgi romanı ödüllendiricidir ve önemli bir tarihi sorun olma ayrımını taşır. Görünüşe göre, suç çizgi romanlarda ödeme yapıyor ve bu dönüm noktası anahtarlarından birine sahip olmamak bir suç. Başını kaybetmeyin, şimdi bir tane almaya çalışın.

Not: Bu CCA çizgi roman damga sistemi yirmi birinci yüzyılın başlarına kadar sürdü; DC Comics, 2011 yılında CCA damgasını çizgi romanlarından kaldıran son kişilerden biriydi.

Bunu Paylaş:
Paylaşmak

Reddit
Twitter

LinkedIn
Tumblr

Telgraf
Pinterest

Facebook
Cep

Naber

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Altın Çağ Suç Festivali Suç çizgi romanları için popülerlik yüksekliği, 1948’den 1954’e kadar olan yirminci yüzyılın ortalarıydı. Bu tarihler, çizgi roman toplama Altın Çağ dönemine karşılık gelir ve Altın Çağ’ın yüksekliğinin bir yükseliş gördüğü şaşırtıcı değildir. Bu türün popülaritesi. Bunda…
27 Mayıs 2019in “Çizgi Roman”

Kesilmiş kafa duruşması: Altın Çağ Suçu ve Korku Comicsgolden Age Suç ve Korku Çizgi Romanları bazı olağanüstü sürükleyici kapaklara sahiptir. Ama arkasındaki hikaye nedir? Yaratılışlarının perde arkasında ne oldu? Bildiğimiz gibi türü etkileyen bazı başlangıç hikayelerine bir göz atalımnull