July 11, 2023

3 nedeni Bunn, Hurtt ve Crabtree

tarafından ‘Damned’i okumanız gerektiğine dair 3 neden: Üç Ölü Adam Altıncı Gun Band’ı tekrar bir araya getirir. Yasak dönemi Amerika.

Broken Frontier’de, birkaç yıldır Cullen Bunn’ın önemli güçlendiricileri olduk. Site için eski bir köşe yazarı ve Broken Frontier Antolojisine katkıda bulunan Bunn, uzun zamandır, her ay çok çeşitli yayıncılar için muazzam sayıda çizgi roman üreten bir yazar olarak eleştirel olarak beğenilen bir mesleğe geçtiğini düşünüyor. Üretken olduğunu söylemek büyük bir eksiklik olurdu. Hem Marvel hem de DC için çeşitli başlıklar yazmış olsa da, en çok sevdiğimiz yaratıcısı olan eseri.

Popüler dizilerinden biri, güçlü anlatı sesi, kırıcı temposu ve çarpıcı sanatı sayesinde birçok taklitçi ortaya çıkaran destansı bir korku-batı türü türü olan The Sixth Gun. Bunn’un bu dizideki ortak çalışanları, sanatçı Brian Hurtt ve Colourist Bill Crabtree, serinin popülaritesinin ayrılmaz bir parçasıydı; Onların kaygan, kolay erişilebilir sanatları, okuyucuları şeytani iç savaş generalleri ve cehennem işaretli tabancalar dünyasına çekiyor.

Altıncı Gun’daki işbirliklerinden önce, Bunn ve Hurtt, Arch-Demon Al Aligheri tarafından yönetilen şeytani bir suç ailesi için çalışan (ve tipik olarak) Eddie adlı bir ölümsüz gangster hakkında bir Yasak dönemi mafya hikayesi olan Damned’i yarattı. Başlangıçta 2006 yılında ONI Press tarafından yayınlanan Beş Sayılı Limited Serisi, Mayıs ayında yeni bir sergi çıkışına hazırlık için yakın zamanda yeniden ustalaştı ve Bill Crabtree’nin atmosferik renkleri, Hurtt’ın harika keskin siyah-beyazına ek bir derinlik katmanı ödünç verdi. Sanat.

Öyleyse geçmişi tekrar ziyaret ederek yeni diziye iştahınızı uyandıralım. İşte lanet olayı okumanız gereken üç iyi neden: Üç gün ölü.

#1 ton ve ayar

Her zaman Yasak döneminin ironik bir şekilde adlandırıldığını hissettim. Tabii ki, gelecekte birkaç on yıldan geriye dönüp baktığımızda, böyle bir kararlılık yapmak kolaydır, ancak alkol satışını ve tüketimini yasaklayan bir süre için, çok fazla parşömen yaşıyordu. Aslında, gerçekte yapılan tüm yasak, rekreasyonel içme ve yeraltında fuhuş ve uyuşturucu bağımlılığı gibi ilişkili faaliyetler, süreçte gelişen bir suç yeraltı dünyasının ceplerini kapladı.

Altıncı silahta olduğu gibi, Bunn seri için güçlü bir anlatı sesi yaratıyor, bu kez eski bir gangster filminden çıkmış gibi görünen ve kulağa gelen Eddie’nin ilk kişi anlatımı ile. Kitabın taşıyıcılarının ve çalkalayıcılarının hızlı pıtırtıdan, arsanın merkezindeki Serpantin gizemine kadar her şey, klasik suç kurgusunun noir duyarlılıklarını ve sert tonunu çağrıştırıyor.

Bunn ve Hurtt’ın sanatsal rehberliği altında, lanet olası okuyucuları yaklaşık 100 yıl sonra izleyicilerle yankılanmaya devam eden heyecan verici bir kurgu ve tarih çağını kutluyor.

#2 Bill Crabtree’nin Renkleri

Başlangıçta siyah-beyazda yayınlanan The Damned, her zaman bir renk dokunuşu için yalvaran bir dizi olmuştur. Beni yanlış anlamayın. Hurtt’ın orijinal çizgi sanatını seviyorum. Siyahları tespit etmesi dokulu ve titiz; Görsel hikaye anlatımı açık ve akıcı. Ancak lanet olsun, lanet çeteler ve Cehennem çukurundan şeytani suç aileleri hakkında bir kitap. Bir renk çizgisi sadece serinin kanla ıslatılmış gizemin uğursuz atmosferine katkıda bulunur.

Bill Crabtree’nin renk sanatına ince tekniği burada maça ödüyor. Paleti hikayenin ihtiyaçları tarafından dikte edilir ve asla madde için gösteriyi değiştirmez. Bastırılmış morlar ve maviler, serinin değişen duygusal tonunu geliştirirken Hurtt’ın çizgisine görsel derinlik katar. Bu arada, korkunç kırmızılar ve portakallar, çok daha viseral bir doğanın sahnelerini, hiç çok cafcaf veya kanlı hissetmeden noktalıyor.

Bu anlamda Crabtree, ortak çalışanları kadar bir hikaye anlatıcısıdır. Bunn’a Colourist’in lanet olası işe alımını sorduğumda, “Düzgün ruh halini ve hissi korurken iblislerin ve gangsterlerin ve Tommy silahlarının noir dünyasına renk getirmek kolay değil, bu yüzden etrafındaki en iyi renk uzmanlarından birine ihtiyacımız vardı . Bill, renkleriyle bir hikaye anlatıcısı ve bu onu bu seri için müthiş bir uyum sağlıyor. ”

#3 Devam Eden Serisi

Bunn’a göre, “yeni dizinin ilk arkını her şeyi kuracak ve daha önce okumamış olanlar için dünyanın politikalarını oluşturacak şekilde yazıyor”. Bununla birlikte, yeni kulübü Gehenna Odası’nı yönetmeden önce kendinizi Eddie’ye tanıtmak için üç gün ölü okumak için ödeme yapar.

Mayıs ayında ONI Press’ten çıkış yapan Damned devam eden dizisi Eddie’nin Saga’nın bir sonraki bölümü. Dizinin açılış arkı, eski bir arkadaşın onu, ölümsüz eski gangster için ilginç zamanların kesin bir işareti olan alçak bir yer için vurduğunu görüyor. Gerçek bir suç yeraltı dünyasına geri sürüklendi, buradanull