December 27, 2022

Markley’nin Ateş Beyni: Silahlar, Hokey, Mutantlar ve Örümcekler

Bu yayın şu şekilde dosyalanmıştır:

Ana sayfa vurguları,
Röportajlar ve sütunlar,
Ürün değerlendirmeleri

Wayne Markley

Son birkaç haftadır dördü bu blogda değerlendireceğim bir dizi grafik roman ve ticaret koleksiyonları okuyorum. Jeff Lemire tarafından yepyeni çalışmaların yanı sıra geleneksel X-Men koleksiyonlarının yanı sıra Spider-Man materyalinin yanı sıra 1980’lerin DC Classic, Marv Wolfman’ın Vigilante koleksiyonu var. Tüm bu kitaplar farklı nedenlerden dolayı oldukça iyi. Hem dost topluluk örümcek adamının hem de uyanıkların her kitabın yazarları Peter David ve Marv Wolfman tarafından sunulmasının bir reklam noktasından büyüleyici olduğunu keşfediyorum. Bu hikayeler ilk yayınlandığında “Marv Wolfman’ın uyanık” veya “Peter David’in Dost Topluluğu Örümcek Adam” olarak yayınlanmadı. Ether Creator’ın adının bu kitapların çok daha fazla kopyasını sunmak için yeterli olduğu teklif edilmiyor, ayrıca daha fazlası olduğundan şüpheleniyorum, her iki durumda da koleksiyonun markalandırılmasının nedenleri (Total Mark Waid Flash, Geoff Jones Flash gibi , vb.). Aynı şekilde, koleksiyon için bir dizi hikayeyi birlikte gruplamak için bir yöntemdir, bu yüzden dost topluluk Örümcek Adam (yani, bir Spider-Man koleksiyonu) değil, ancak bu, hepsi olduğu için özel bir Örümcek Adam koleksiyonudur. Belli bir yazarın hikayeleri Peter David. Her neyse, bu başlıkların belirli değerlendirmelerine. Bu kitapları alfabetik olarak tam olarak ne kadar harika olduklarına dair herhangi bir puan yargısıyla vermedim.

Peter David’den Dost Topluluk Örümcek Adam-Toplam Koleksiyon

Peter David tarafından Dost Topluluk Örümcek Adam-Total Collection, Marvel tarafından piyasaya sürüldü. Bu, 450’den fazla sayfada gelen büyük bir tome ve Peter David’in tüm çalışmalarını bu başlıktaki toplıyor. Dost Topluluk Örümcek Adam #5-23 ve yıllık #1’i yeniden yazdırır. David’e sanatçı birliği katılıyor, ancak çok sayıda (geç) Michael Wieringo, Roger Cruz, Todd Nauck, Scott Eaton ve diğerleri. Bu mağazaları daha önce kontrol etmemiş olduğum için bu büyüleyici bir kontrol oldu ve hikayelerdeki Örümcek Adam standart değil. Bu hikayelerde, Spider-Man’ın yanı sıra karakterinin daha hafif tarafı birincil odak noktası olduğu için Peter Parker üzerinde odak noktası çok daha fazla. Peter David’in diğer çalışmalarında oynadığı birkaç unsurun yanı sıra, Ben Amca’nın yaşadığı alternatif bir gelecek gibi, Teyze May’ın öldüğü alternatif bir gelecek gibi, bu mağazalardaki eylemde karıştırılmış bir dizi şaka ve tıkaç var. Spider-Man’ın yanı sıra bir süper kahraman yerine bir sinema yıldızı oldu. Aynı şekilde 2211, Sandman, Mysterio ve diğerlerinden Hobgoblin gibi bir dizi kötü adam var. Bu hikayeler aynı şekilde Peter’ın kimliğini dünyaya maruz bıraktığı tüm İç Savaş hikayesi boyunca yer alır. Sevdiğim şey Marvel, vahiyin yer aldığı iki hikaye arasında, ziyaretçinin hikayedeki beklenmedik değişikliklerin neden tamamen şaşkın olmadığını açıklayan bir sayfa ekledi. Aynı şekilde, Jarvis Teyze’nin tüm alt hikayesini, son derece eğlenceli olan Avengers’tan çıkaramam. Aynı şekilde, Spidey’in kostümünün standart mavi ve kırmızıdan kırmızı bir kırmızı ve bileklerinden çıkan sivri uçlu altın kostümlere, popüler siyah kostüme kadar değişmeye devam etmesinin büyüleyici olduğunu keşfettim. Aynı şekilde, bu hikayelerde meydana gelenlerin ne kadarının daha sonra birkaç yıl önce Spider-ayet hikayesinde kullanıldığını ve bu da Spider-Gwen’in ve yakın zamanda sarılmış ipeklerin tanıtılmasına yol açtığını tam olarak vurdum. Tıpkı her tür Peter David malzemesi gibi, bu hikayeleri kontrol etmek ve hızlı bir şekilde adım atmak basittir. Drama ve son derece büyük bir pacing ile dolu ve bahsettiğim gibi, biraz mizah. Bu koleksiyondan zevk aldım, çünkü geçmişte kontrol etmediğim hikayelerdi ve bunlar geleneksel karakter, hala şüphesiz Peter Parker, ancak biraz çarpıktı.

Külhanbeyi

Roughneck, Jeff Lemire’ın yeni grafik kitabı ve G13 (Putnam Books’un bir bölümü) tarafından yayınlandı. Lemire tarafından yazılmış ve yarasadan çıkabileceğim gibi yazılmıştır, son derece hareketli. Bu, insan etkileşimi, dağınık bir ailenin yanı sıra asalını aşan emekli bir hokey oyuncusu hakkında bir hikaye, ancak kavga etme arzusunu bırakamıyor gibi görünüyor. Baş karakter Derek, aşırı şiddetten sonra emekli olan ve kuzey Kanada’daki ev kasabasına geri dönen emekli bir NHL hokey oyuncusu. Bölgesel kasabada eski bir NHL oyuncusu olarak bazı şöhretleri var, ancak gerçekten umursamıyor ve bunun için gösterecek çok şey var. Küçük bir arkadaş çemberi de varDüzenli olarak şehirdeki kavgalara girerken. Genç kardeşi onu görmek için alınacaktan sonra, drama gerçekten devralır ve hikaye gerçekten hızlı bir şekilde adım atmaya başlar. Bu hikaye, Lemire’nin diğer işlerinden çok daha fazlasını bir dilim yaşam hikayesi gibi okuyor, ancak gerçekten bu seviyede çalıştığına inanıyorum. Sonuna geldiğimde duygusal olarak hareket ettim ve hikayedeki tüm karakterler için gerçekten hissettim. Lemire’nin sanat tarzının en büyük hayranı olmasam da, bu hikayeyle birlikte çalışıyor ve aynı zamanda hikayeyi anlatmak için zaman içinde değişimleri göstermek ve belirli olayları vurgulamak için tam olarak ne kadar az kullandığını sevdim. Bu, süper kahraman fanı için bir kitap değil, aynı zamanda harika diş veya trilliumdan çok daha kolay erişilebilir, ancak harika bir okuma.

Vigilante, Marv Wolfman Vol. 1

Vigilante, Marv Wolfman Vol. 1, karakterin yeniden hayal edilen versiyonunu New Teen Titans’ın sayfalarından ve 1940’ların yanı sıra 1950’lerin yanı sıra yedi zafer askerinden değil. Uyanıklığın bu versiyonu, evi bir suikastta öldürüldükten sonra, ceza mevzuat sisteminin kısıtlamaları olmadan ceza suçuyla mücadele etme görevini üstlenmeye karar veren eski bölge avukatı Adrian Chase idi. Adrian, en azından başlangıçta suçlu suçların en şiddetli yollarının en çok olduğu. İlk problemlerde kitap nispeten şiddetli ve öldürme iyi görünüyor. Ancak, bu koleksiyonla yarı yöntem olan Adrian, kısaca ölür ve hala uyanık olarak geri döner, ancak biraz daha az şiddetli ve artık öldürmeye hazır değildir. Bu kitabı biraz okumaktan zevk alırken, bana Marvel’in Punisher’ı şiddetle hatırlattı. Garth Ennis’in koşusunun daha temiz bir versiyonu, neredeyse tüm hikayeler mafyalar ve elektrikçi gibi ara sıra inanılmaz derecede kötü bir şekilde atılan metropol suçlu suçu içeriyor. Sanat ilk başta Keith Pollard tarafından yapıldı, ancak Joe Staton da dahil olmak üzere bir dizi sanatçı ile değiştirildi. General, bunun yanı sıra drama büyük bir eylem ile büyük bir kontrol olduğuna inanıyordum. Umarım DC bu karakterin çalışmasının 50 sorununun hepsini toplar. Bu ilk cilt, yeni Teen Titans Yıllık #2’yi (Vigilante’nin ilk görünüşü, Adrian Chase bundan önce yeni Teen Titans sayfalarında görünmesine rağmen) ve Vigilante 1-11’i toplar.

X-Men Efsanevi Koleksiyonu: İkinci Genesis

X-Men Efsanevi Koleksiyon: İkinci Genesis, Vol. X-Men efsanevi koleksiyonlarının 5’i, bugün onları anladığımız gibi X-Men’in ilk cilttir. Marvel Team-Up #53, 69-70, Iron Fist #14 ve 15 AS AS gibi zaman döneminden devasa boyutlu X-Men #1’in yanı sıra X-Men #94-110’u yeniden yazdırıyor. ve Foom #10’dan nadiren görülen malzeme. Bu hikayelerin neredeyse tamamı Chris Claremont tarafından şu anki X-Men serisini (Wolverine, Storm, Nightcrawler, Colossus, Cyclops, Banshee, vb.) Gideren Mantlo’dan katkılardan yazdı. Sanat esas olarak Marvel takımında John Byrne ile son Dave Cockrum ve Demir Yumruk. Bunlar mutlaka en iyi X-Men hikayeleri olmasa da, bunlar gelecek olanın zeminini oluşturuyor. Bir araya gelen X-Men’i kontrol edersiniz, Juggernaut’tan Eric’i kırmızıya kadar herkesin kötülüğünü görürsünüz, ayrıca Phoenix, Starjammers ve Alpha Flight’ın tanıtımını görür. Bir sonraki cilt X-Men (Epic Collection 6), Byrne ekibe rutin kalem olarak ve ortak plakalı olarak katıldığında adımlarını gerçekten vurdu. Bu kitap, X-Men’in önümüzdeki 45 yıl boyunca ne olacağı konusunda bir astar olduğu için fantastik bir kontrol edildi. Onlarca yıldır kontrol etmediğim bu geleneksel hikayeleri tekrar ziyaret etmek eğlenceliydi.

Bu onu bu zamana kadar sarar. Dört farklı yaratıcının dört son derece farklı kitabı. Yepyeni materyallerin yanı sıra farklı zaman periyotlarından gelen geleneksel materyalin yeniden baskılarının yanı sıra farklı yayıncıların bir karışımı. Hiç bu kitapları kontrol ettiniz mi? Ne sandın? Onlardan zevk aldın mı? Onlardan hoşlanmıyor mu? Bilmek isterim. Mfbway@aol.com adresinden veya Facebook’ta Wayne Markley’den ulaşılabilir. Burada yazdığım her şey benim bakış açım ve hiçbir yöntemde Westfield çizgi romanlarının veya çalışanlarının düşüncelerini veya görüşlerini göstermiyor. Yakında, Picture’dan ve Marvels mevcut etkinliği Hile Empire’da bir dizi yeni sayısı kontrol edeceğim. Hile imparatorluğunun yanı sıra tüm bu resim numarası hakkında düşünceleriniz nelerdir? Düşüncelerinizi gelecekteki bir bloga ekleyeceğim gibi anlayayım. Her zaman olduğu gibi…

Teşekkürler.